Czy warto wykorzystać trawę w rolkach do założenia trawnika?

Posted on

 
Czy znasz sposób na ładny trawnik? Czy wiesz, jak szybko i łatwo może on powstać? Wiesz, że za pomocą trawy w rolkach możesz uzyskać piękny trawnik w jeden dzień? Zobacz sam/a, jakie to łatwe.
 
Założenie trawnika wiąże się zazwyczaj z poświęceniem na niego wiele czasu, jak również siły, której niestety czasami nam brakuje. Kopanie ogródka, nawożenie, dokładne pielenie, oczyszczanie z kamieni, śmieci, wszelakich korzeni po usuniętych uprzednio roślinach. Wszystko to w zależności od powierzchni terenu, na którym ma powstać trawnik wymaga sporego czasu, jak również sporej uwagi. Trawnik tradycyjny zakładany jest na ziemi odżywionej i oczyszczonej. Dobrym sposobem na szybki wzrost, równomiernie wyrastającej trawy będzie przykrycie jej na około tydzień czasu fizeliną – włókniną. Dzięki temu deszcz nie zmyje nasion, ptaki nie będą się pożywiać zasianą trawą, a wilgotność utrzyma się na dłużej. Alternatywą dla tradycyjnie zakładanego trawnika będzie trawa w rolkach. Można ją nabyć u wielu producentów trawników tego typu.
 
Przed zakupem trawy w rolkach u producenta
Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie trawy w rolkach u konkretnego producenta, warto jest poznać opinie na temat tegoż produktu. Jak wiadomo trawa, trawie nie jest równa, także ta w rolkach powinna być gęsta i najlepszej jakości. Od tego zależy, jak będzie prezentować się trawnik wokół, czy będzie odporny na zabawy dzieci, czy spełni funkcję znakomitego podłoża podczas biesiad grillowych z rodziną lub znajomymi. Co więcej mieszanki traw wysokiej jakości mają ogromny wpływ na to, co uzyskiwane jest ostatecznie. Dlatego też trawa w rolkach powinna powstawać z najlepszych nasion traw odpornych na czynniki zewnętrzne.
 
Trawa w rolkach do ogrodu
Chcąc zaoszczędzić czas, siłę na przygotowanie kącika wypoczynkowego na wakacje, jak również uzyskać szybki efekt ładnie wykonanego trawnika warto jest zawsze inwestować w trawę w rolkach. Jest to większym pewnikiem na to, że trawnik posłuży na długie lata. Aby się tak stało warto również o niego regularnie dbać, w tym podlewać, nawozić, odpowiednio przycinać.